Projektový den Moje zdravé město a Zábavní park

19.02.2022

V úterý 1. února 2022 nám do školky Paraplíčko přijely lektorky z organizace Akademie mladých vědců, která má svou provozovnu ve vzdělávacím centru Smart Bricks. Umíte si představit, co dělají? Mrkněte na video ZDE.

Uspořádaly společně s našimi učitelkami projektový den pro obě třídy. Menší děti se věnovaly tématu Moje zdravé město a starší - předškoláci pracovali na Zábavním parku. Celé dopoledne měly děti plné ruce kostek stavebnice LEGO® Education.

Malé děti se dověděli kdo je architekt, zahrály si na něj a vyzkoušely si jeho práci. Vytvářely stavby, které jsou pro děti důležité ve městě, některé jsme zapomněli, ale řekli jsme si proč je potřebujeme. Město v druhé půlce oživili panáčci se specifickými profesemi.

Zábavní park pro předškoláky byl opět prostřednictvím Lego Duplo kostek. Stavěli jsme pouťové atrakce a seznámili jsme se speciálními prvky (ozubené kolo, naviják, pružina, nakloněná rovina), pomocí kterých děti postavily pořádný lunapark.

Obě skupiny během své práce rozvíjely klíčové kompetence v oblasti polytechnického vzdělávání a environmentální povědomí. V průběhu aktivizačních a kooperačních aktivit se zaměřily také na podporu podnikavosti, kreativity, kritického a logického myšlení včetně řešení problémů. Děti pracovaly samostatně i v kolektivu a měly prostor pro individuální tvoření.

To jak se dětem dařilo můžete vidět na fotkách ve fotogalerii.

Web: https://www.smartbricks.cz

FB: www.facebook.com/smartbricks2020/