Uzavření školky a příprava předškoláků

02.03.2021 22:04

 

Vážení rodiče,

mrzí nás, že došlo k opětovnému uzavření školky na základě vládního nařízení. Doufejme, že celá situace kolem pandemie začne brzy nabírat lepší směr. V tuto chvíli bohužel nezbývá než vyčkat dalšího vývoje.

Podobně jako ve školách, v mateřských školách se výpadek vzdělávání může dotýkat předškolních dětí. Zde jsou tedy informace pro rodiče předškoláků, ale i ostatních dětí :) :

Do začátku příštího týdne (předškolákům automaticky, ostatním na vyžádání) pošleme mailem sadu pracovních listů pro rozvoj školních dovedností + přidáme odkazy na stránky s VV činnostmi pro děti od 3-6 let a noty na písničky.

Pokud máte pocit, že předchozí a tento výpadek v docházce do MŠ v tomto školním roce, ohrožuje vstup Vašich dětí na ZŠ, budeme se na základě Vašeho mailu touto obavou samozřejmě intenzivně zabývat. Připravíme po domluvě s Vámi obden videochat v dopoledních hodinách, kterého se spolu s Vaším dítětem zúčastníte a pokusíme se na něm dodržet všechny zásady a výstupy výuky v rámci ŠVP v návaznosti na RVP PV, lehkou a zábavnou formou probereme zamýšlená témata vzdělávání a každému z předškolních dětí doporučíme a předložíme práci v těch oblastech, které je třeba do nástupu do ZŠ "vypilovat".

Děkujeme a přejeme v této nelehké době hodně zdraví a rodinné pohody

S pozdravem Momirova Andrea a kolektiv MŠ

 

—————

Zpět