seminář Úskalí vstupu dítěte do povinného základního vzdělávání

24.02.2017 05:27

Vážení rodiče budoucích školáků,
dne 28. února 2017 od 16:00 do 19:00 bude mít Mgr. Lenka Bínová seminář "Úskalí vstupu dítěte do povinného základního vzdělávání"pořádaný v rámci "Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání ve městě Brně". 
Seminář je určen pro všechny rodiče, kteří mají doma budoucího prvňáka nebo dítě s odloženou školní docházkou. Cílem semináře je poskytnout rodičům informace z oblasti následujících témat:

  • schopnosti předškoláka před nástupem do školy
  • náprava nedostatků v rozvoji dítěte
  • požadavky na dovednosti a um prvňáčka na začátku školní docházky
  • sociální a pracovní integrace

Cílem je rozvinout interaktivní diskusi, při které mohou rodiče diskutovat s odborníkem, který jim zodpoví dotazy ohledně předškolní zralosti dětí a poskytne jim informace, jak s dětmi doma pracovat. Jak mohu jako rodič pomoci svému dítěti k úspěšnému nástupu do ZŠ.
Jaké chování mohu od svého dítěte na počátku docházky do ZŠ očekávat. Nástup do ZŠ je jako nástup do nového zaměstnání – mnoho změn, vše nové – dopřejme sobě i dítěti čas, nechtějme vše hned. Kdy zvažovat možnost odkladu školní docházky.

V případě Vašeho zájmu o účast kontaktujte paní ředitelku Hofírkovou, která Vás přihlásí.

—————

Zpět