Opatření v souvislosti s šířením koronaviru!

03.03.2020 19:39

Vážení rodiče, 

hlavní a nejdůležitější prevencí proti onemocnění Koronavirem, kterou můžeme v MŠ zabezpečit, je důsledná hygiena zamezující šíření viru. Na všech toaletách máme dezinfekční mýdla a vchodu jsou umístěny dávkovače s dezinfekčním gelem na ruce. Prosíme rodiče i děti o dodržování důsledné hygieny rukou, vždy po příchodu do MŠ z MHD by si měli vydezinfikovat ruce.    

Jiná opatření zatím nechystáme, ale budeme samozřejmě okamžitě reagovat, pokud se situace změní. Dále žádáme, aby v této době každý, kdo bude pociťovat příznaky respiračního onemocnění (i jen např. rýma či začínající kašel) kontaktoval svého lékaře a pak postupoval podle dohody s ním. Nemá smysl se nyní ptát, kdo trávil prázdniny v lyžařských střediscích v Itálii, je už více než týden po prázdninách, ale děti i rodiče, kteří v těchto oblastech, nebo poblíž, pobývali, prosíme o zvýšenou pozornost a aby při sebemenším náznaku onemocnění nechali rodiče své děti doma, ihned kontaktovali lékaře a řídili se pokyny Ministerstva zdravotnictví. Zároveň žádáme všechny rodiče, aby učitelkám okamžitě sdělili, pokud dítě zůstane doma kvůli respiračnímu onemocnění.

Prosíme rodiče, aby zvážili další cesty do Itálie a do zasažených míst. Nehodláme se nijak podílet na rozdmýchávání nervózní atmosféry, ale ani nechceme situaci podceňovat a věcná opatření jsou v této situaci potřebná.

Děkujeme za součinnost 

Bc.Andrea Momirova, ředitelka MŠ, a kolektiv

 

 

 

—————

Zpět