Aktuality

Přejeme všem krásné vánoce!

19.12.2018 22:45

Přejeme všem dětem i rodičům krásné a radostné vánoční svátky a do nového roku především hodně zdraví, pohody a spokojenosti!

Dětem přejeme pěkné vánoční prázdniny a budeme se na vás ve školce těšit opět od čtvrtka 3. 1. 2019, kdy začíná provoz školky.

Prosíme rodiče, kteří budou chtít své děti ještě na čtvrtek 3.1. a pátek 4. 1. odhlásit z obědů, aby tak učinili nejpozději do pátku 21.12.!

—————

Oznámení rodičům

17.12.2018 22:28

Vážení rodiče,

jak již mnozí víte, s koncem tohoto roku odcházím z naší mateřské školky a post ředitelky s platností od 1. ledna 2019 předávám nové paní ředitelce. Na podzim proběhl na místo ředitelky konkurz a novou paní ředitelkou byla jmenována paní Mgr. Andrea Momirová. Ve školce učí a stará se o děti již od září, ve třídě Sluníček, takže jste již měli možnost ji potkat a poznat. Věřím, že naši mateřskou školku povede dobře a přeji jí mnoho úspěchů a také spokojené a usměvavé děti a rodiče.

Současně bylo také potřeba zajistit posilu do třídy Kapiček, a to po dobu, než se po operaci a rekonvalescenci vrátí paní učitelka Zábranská. Od 1. ledna tedy bude v Kapičkách na zástupu paní učitelka, dnes již v důchodě, Marie Mitvalská.

Moc bych chtěla poděkovat všem rodičům za krásnou květinu, přání a dárky, které jsem od vás dostala na vánočním setkání. Vážím si toho, a přeji vám rodičům a vašim dětem krásné a pohodové vánoční svátky, hodně zdraví, spokojenosti a úsměvů na tváři.

Ze srdce 

Monika Hofírková

—————

Zpívání před Betlémem ve Vránově mlýně

13.12.2018 22:35

Vážení a milí, srdečně zveme na tradiční zpívání před Betlémem do areálu sochařského atelieru Vránův mlýn v sobotu 15.prosince 2018 v 15 hodin.

Patrik Vlček

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=739838423045840&set=a.102952523401103&type=3&theater

Zpíváni před Betlémem  je součástí dlouhodobého festivalu, který právě začíná.  :-) 

Během tohoto festivalu si mimo jiné připomeneme i čtyřleté výročí  Pomníku Smíření za Vránovým mlýnem:

https://www.vlckovi.cz/foto/720-111-pred-pomnikem-smireni

https://www.vlckovi.cz/galerie/111-sit-durat-regnum-zprava-o-slavnosti

www.sophie-hohenberg-czech-rep.eu

www.vlckovi.cz

 

 

—————

Vánoční tvoření a setkání s rodiči - již tento čtvrtek!

11.12.2018 19:33

Srdečně zveme všechny rodiče a děti na společné vánoční tvoření a setkání, které se koná ve školce tento čtvrtek 13.12. od 16.30 hod. Předvánoční náladu si můžeme navodit i ochutnávkou cukroví či jiných dobrot, budeme rádi pokud dle možností přinesete. Těšíme se na vás!

—————

Prodej keramických výrobků ze školky na minijarmarku v Mokré Hoře

11.12.2018 19:10

V sobotu 8.12. proběhl ve Vínku v Mokré Hoře Vánoční punč a minijarmark, kde jsme mimo jiné prodávali i keramické výrobky dětí z naší mateřské školky. Výtěžek z prodeje činí 430 Kč a školka jej využije k zakoupení nějakého vánočního dárku pro děti, nové hračky či hry. Minijarmark pořádáme především pro setkání všech místních a přátel, a rádi jsme se tam s některými z vás rodičů i dětí potkali. 

Za pořadatele Iva Tůmová

 

 

—————

Poděkování za "Krabice od bot"!

09.12.2018 22:12

Moc děkujeme všem rodičům a dětem, kteří vybrali, nachystali a zabalili dárky pro děti do sbírky "Krabice od bot"! 

Jedná se o již tradiční akci pořádanou Diakonií Českobratrské církve evangelické, která má za cíl dopřát krásné vánoce i dětem, které by jinak pod stromečkem třeba vůbec žádné dárky nenašly.

V naší školce se nakonec shromáždilo 23 dárkových krabic, které byly ve čtvrtek 6.12. doručeny do sběrného místa v Drásově, odkud poputují k dětem do dětských domovů v blízkém okolí. Věříme, že obdarovaným dětem přichystají pod stromečkem krásné překvapení! Všichni víme, že není nic krásnějšího než dětský úsměv a dětská radost. A také radost někoho obdarovat. Velké díky patří Monice Cobring, za to, že akci v naší školce iniciovala a zajistila odvoz dárků. Připojujeme pár obrázků dokumentujících převoz dárků.

Ještě jednou všem děkujeme a věříme, že příští rok se nás zapojí ještě více.

 

 

 

—————

Krabice od bot - sbírka v Brně ukončena

04.12.2018 21:33

Diakonie ČCE v Brně dnes ukončila sbírku "Krabice od bot" pro naplnění kapacity sběrných míst. Každopádně pokud máte ještě dárkové krabice nachystané, do školky je přineste, ideálně zítra - ve středu 5.12., maximálně ve čtvrtek 6.12. Sběrné místo máme zajištěno, i to, že se naše krabice dostanou k potřebným dětem. Moc děkujeme všem, kdo se zapojili!! 
Pokud jste ale ještě krabici nestihli nachystat, poprosíme už nové nevytvářet. I dobrý úmysl se počítá a vaše pomoc najde uplatnění zase příští rok či při jiné akci.
Děkujeme!
 

—————

Předvánoční akce

22.11.2018 21:29

Vánoce se kvapem blíží, zapište si do diářů předvánoční akce, které pro děti i pro vás chystáme:

Ve středu 5.12. překvapí děti dopoledne přímo ve školce Mikuláš (akce bez účasti rodičů)

V pondělí 10.12. od 15:30 proběhne na Palackého náměstí za kostelem tradiční rozsvěcení řečkovického vánočního stromu a děti tam jako obvykle budou mít krátké vystoupení

Ve čtvrtek 13.12 od 16:30 Vás srdečně zveme do školky na vánoční tvoření s dětmi a společné vánoční setkání a posezení

—————

Zapojte se do předvánoční akce "Krabice od bot"

20.11.2018 22:50

Připravte s dětmi dárkovou krabici od bot, která na vánoce potěší jiné dítě, které by jinak třeba žádný vánoční dárek nedostalo. Zapojte se do již sedmého ročníku sbírky "Krabice od bot", jejímž cílem je potěšit děti z chudších rodin. Princip je jednoduchý - 1/ rozmyslete si, jestli chcete obdarovat holku nebo kluka a jakého věku, 2/ vhodnými dárky pak naplňte krabici od bot 3/ zabalte ji do vánočního papíru a opatřete štítkem/samolepkou s udáním pohlaví a věku dítěte, pro které je dárek určen 4/ hotový dárek pak přineste nejpozději do čtvrtka 6. 12. 2018 do naší školky a my pak všechny dárky dopravíme do sběrného místa ÚMČ v Medlánkách, odkud na vánoce poputují k potřebným dětem.

Při balení dárku myslete na dítě, kterému má udělat radost. Ideálně by jej měla tvořit kombinace více různých věcí. Pokud například chcete darovat i kus oblečení, je vhodné jej doplnit i nějakou hračkou, blokem či pastelkami, sladkostmi a podobně. Věci by neměly být opotřebované, staré nebo špinavé. Spíše než množství krabic je důležitější kvalita obsahu každého jednotlivého dárku.

Letáček k akci

Více informací o sbírce na https://www.krabiceodbot.cz/

 

—————

Tradiční svatomartinský průvod - čtvrtek 8. 11.

04.11.2018 18:48

Srdečně zveme všechny děti, rodiče, prarodiče, přátele i sousedy na již tradiční svatomartinský lampionový průvod v Mokré Hoře! Bude se konat ve čtvrtek 8. listopadu od 17.00 hodin. POZOR!!! Tento rok půjdeme jinou trasou! Sraz je v 17.00 na ulici Jandáskova u nového (fotbalového) hřiště a venkovní posilovny, ve směru na soběšickou lesní cestu. Nezapomeňte si své vlastnoručně vyrobené originální lampionky se svíčkami či žárovičkami! Těšíme se na vás!  

—————