Aktuality

Pracovní listy a aktivity pro děti

18.03.2021 06:47

Vzhledem k tomu, že nemůže probíhat normální prezenční výuka, připravili jsem pro předškoláky pracovní listy a aktivity, aby pokračovaly v přípravě do školy. Všem byly rozeslány emailem, případně jste si výtisky mohli vyzvednout ve školce.

Jsou samozřejmě k dipozici i ostatním dětem, níže najdete odkazy na stažení materiálů a navíc webové odkazy s tipy na různé aktivity, které s dětmi můžete vyzkoušet.

 Pracovní listy 1.týden 

Pracovní listy 2.týden

Pracovní listy 3.týden

Předškoláci, pracovní listy si uschovejte a po nástupu do MŠ je odevzdáte svým učitelkám pro založení do portfolia dítěte. Připojujeme odkazy na kreativní stránky pro děti, zde si můžete načerpat spoustu inspirace a nápadů, budeme rádi pokud nám svoje vydařené výrobky nafotíte a pošlete jako zpětnou vazbu na školkový mail.

Stránky s aktivitami pro děti předškolnímu věku od 3 do 7 let:

https://www.predskolaci.cz/

https://cz.pinterest.com/

https://krokotak.com/

https://www.vesela-chaloupka.cz/

https://www.napadyproanicku.cz/

https://www.sikovny-cvrcek.cz/

https://www.tvorivedeti.cz/

https://www.detskestranky.cz/rubrika/pro-rodice/logopedie/

Ven sice můžeme jen omezeně, ale přesto prosíme jděte s dětmi ven, máme velké štěstí, že bydlíme všichni v překrásné lokalitě Řečkovice - Mokrá Hora a máme to do lesa a do přírody malý kousek. Jakýkoli výlet třeba nafoťte a pošlete nám obrázek, jak se dobře bavíte a užíváte si společné procházky. Bylo by úžasné si znovu venku společně zahrát fotbal nebo škatule, škatule hejbejte se, najít první jarní kytičku, pozorovat potok-louku-les, obtisknout do těsta kůru stromu.....

Přejeme Vám ať si společné chvíle s Vašimi dětmi užijete, přejeme dobrou náladu i trpělivost, s pozdravem Momirova Andrea a kolektiv MŠ

 

—————

Facebooková skupina MŠ Paraplíčko

17.03.2021 09:41

MŠ Paraplíčko má svoji facebookovou skupinu!

Pro rodiče dětí z naší školky ji založila paní Pekárková, maminka Tobiáše z Kapiček. Připojení je zcela dobrovolné... můžete v ní sdílet názory, návody, nebo třeba jen popovídat či poslat kuchařské recepty... a samozřejmě domlouvat společná setkání na hřišti, v lese apod. 

Odkaz zde:

https://www.facebook.com/groups/206957264516573/?ref=share

Přejeme ať se dobře spojíte i bavíte. S pozdravem kolektiv MŠ 

—————

TIP na zábavu pro děti

16.03.2021 11:51

Milí rodiče,

Vzhledem k tomu, že jsou Mateřské školy zavřené a rodiče hledají různé způsoby, jak děti zabavit a rozvíjet, posíláme pro předškoláčky  i ostatní šikovné děti Únikovou hru „Miloš v ZOO“, místo 3.týdne distanční výuky. Hra má mezi dětmi velký úspěch, proto jsme se rozhodli ji nabídnout i Vám, ať se v této nelehké době děti zabaví a vyzkouší si hravé úkoly.

Hra je do 15. DUBNA ZCELA ZDARMA!

Postup, jak získat volný vstup:

Hru najdete na těchto stránkách: https://www.unikovka.online/  Klikněte vpravo nahoře na PŘIHLÁŠENÍ, zaregistrujte se (na mail vám přijde potvrzení), pak najeďte na hru MILOŠ V ZOO, dejte ZAKOUPIT, do políčka SLEVOVÝ KUPÓN ZADEJTE HESLO: skolkabrno

Přejeme ať se dobře bavíte, myslíme na Vás, kolektiv MŠ

 

—————

Uzavření školky a příprava předškoláků

02.03.2021 22:04

 

Vážení rodiče,

mrzí nás, že došlo k opětovnému uzavření školky na základě vládního nařízení. Doufejme, že celá situace kolem pandemie začne brzy nabírat lepší směr. V tuto chvíli bohužel nezbývá než vyčkat dalšího vývoje.

Podobně jako ve školách, v mateřských školách se výpadek vzdělávání může dotýkat předškolních dětí. Zde jsou tedy informace pro rodiče předškoláků, ale i ostatních dětí :) :

Do začátku příštího týdne (předškolákům automaticky, ostatním na vyžádání) pošleme mailem sadu pracovních listů pro rozvoj školních dovedností + přidáme odkazy na stránky s VV činnostmi pro děti od 3-6 let a noty na písničky.

Pokud máte pocit, že předchozí a tento výpadek v docházce do MŠ v tomto školním roce, ohrožuje vstup Vašich dětí na ZŠ, budeme se na základě Vašeho mailu touto obavou samozřejmě intenzivně zabývat. Připravíme po domluvě s Vámi obden videochat v dopoledních hodinách, kterého se spolu s Vaším dítětem zúčastníte a pokusíme se na něm dodržet všechny zásady a výstupy výuky v rámci ŠVP v návaznosti na RVP PV, lehkou a zábavnou formou probereme zamýšlená témata vzdělávání a každému z předškolních dětí doporučíme a předložíme práci v těch oblastech, které je třeba do nástupu do ZŠ "vypilovat".

Děkujeme a přejeme v této nelehké době hodně zdraví a rodinné pohody

S pozdravem Momirova Andrea a kolektiv MŠ

 

—————