Aktuality

Pro rodiče předškoláků

22.03.2021 16:09

Rodičům předškoláků i ostatním zájemcům předáváme pozvánku ze ZŠ Horácké náměstí:

Vážení rodiče,

současná nelehká doba nám neumožňuje setkat se osobně ani s vámi, ani s vašimi dětmi, jak tomu bylo v uplynulém školním roce. Z tohoto důvodu jsme zvolili jiné řešení. Natočili jsme video doplněné stručnými informacemi , díky kterému můžete nahlédnout do prostor naší školy ZŠ Horácké nám. 13. Snažili jsme se o hravou formu, proto budeme rádi, když zhlédnete video i se svými dětmi.

Pozvánka zde: https://drive.google.com/file/d/1HRlHfIlruo7FHWmBx0A0x0T7JBEAMY-n/view?usp=sharing

 

Informace k zápisu nejbližších základních škol naleznete na jejich web. stránkách:

ZŠ Horácké náměstí

ZŠ Jehnice

ZŠ Novoměstská

 

—————

Pracovní listy a aktivity pro děti

18.03.2021 06:47

Vzhledem k tomu, že nemůže probíhat normální prezenční výuka, připravili jsem pro předškoláky pracovní listy a aktivity, aby pokračovaly v přípravě do školy. Všem byly rozeslány emailem, případně jste si výtisky mohli vyzvednout ve školce.

Jsou samozřejmě k dipozici i ostatním dětem, níže najdete odkazy na stažení materiálů a navíc webové odkazy s tipy na různé aktivity, které s dětmi můžete vyzkoušet.

 Pracovní listy 1.týden 

Pracovní listy 2.týden

Pracovní listy 3.týden

Předškoláci, pracovní listy si uschovejte a po nástupu do MŠ je odevzdáte svým učitelkám pro založení do portfolia dítěte. Připojujeme odkazy na kreativní stránky pro děti, zde si můžete načerpat spoustu inspirace a nápadů, budeme rádi pokud nám svoje vydařené výrobky nafotíte a pošlete jako zpětnou vazbu na školkový mail.

Stránky s aktivitami pro děti předškolnímu věku od 3 do 7 let:

https://www.predskolaci.cz/

https://cz.pinterest.com/

https://krokotak.com/

https://www.vesela-chaloupka.cz/

https://www.napadyproanicku.cz/

https://www.sikovny-cvrcek.cz/

https://www.tvorivedeti.cz/

https://www.detskestranky.cz/rubrika/pro-rodice/logopedie/

Ven sice můžeme jen omezeně, ale přesto prosíme jděte s dětmi ven, máme velké štěstí, že bydlíme všichni v překrásné lokalitě Řečkovice - Mokrá Hora a máme to do lesa a do přírody malý kousek. Jakýkoli výlet třeba nafoťte a pošlete nám obrázek, jak se dobře bavíte a užíváte si společné procházky. Bylo by úžasné si znovu venku společně zahrát fotbal nebo škatule, škatule hejbejte se, najít první jarní kytičku, pozorovat potok-louku-les, obtisknout do těsta kůru stromu.....

Přejeme Vám ať si společné chvíle s Vašimi dětmi užijete, přejeme dobrou náladu i trpělivost, s pozdravem Momirova Andrea a kolektiv MŠ

 

—————

Facebooková skupina MŠ Paraplíčko

17.03.2021 09:41

MŠ Paraplíčko má svoji facebookovou skupinu!

Pro rodiče dětí z naší školky ji založila paní Pekárková, maminka Tobiáše z Kapiček. Připojení je zcela dobrovolné... můžete v ní sdílet názory, návody, nebo třeba jen popovídat či poslat kuchařské recepty... a samozřejmě domlouvat společná setkání na hřišti, v lese apod. 

Odkaz zde:

https://www.facebook.com/groups/206957264516573/?ref=share

Přejeme ať se dobře spojíte i bavíte. S pozdravem kolektiv MŠ 

—————

TIP na zábavu pro děti

16.03.2021 11:51

Milí rodiče,

Vzhledem k tomu, že jsou Mateřské školy zavřené a rodiče hledají různé způsoby, jak děti zabavit a rozvíjet, posíláme pro předškoláčky  i ostatní šikovné děti Únikovou hru „Miloš v ZOO“, místo 3.týdne distanční výuky. Hra má mezi dětmi velký úspěch, proto jsme se rozhodli ji nabídnout i Vám, ať se v této nelehké době děti zabaví a vyzkouší si hravé úkoly.

Hra je do 15. DUBNA ZCELA ZDARMA!

Postup, jak získat volný vstup:

Hru najdete na těchto stránkách: https://www.unikovka.online/  Klikněte vpravo nahoře na PŘIHLÁŠENÍ, zaregistrujte se (na mail vám přijde potvrzení), pak najeďte na hru MILOŠ V ZOO, dejte ZAKOUPIT, do políčka SLEVOVÝ KUPÓN ZADEJTE HESLO: skolkabrno

Přejeme ať se dobře bavíte, myslíme na Vás, kolektiv MŠ

 

—————